خلاصه نویسی زیست شناسی

خلاصه‌نویسی یکی از اساسی‌ترین و کاربردی‌ترین روش برای مطالعه‌ی مطالب کلیدی و نکته‌داری است که طی سال تمرین و تکرار شده است. یکی از پراهمیت‌ترین درس‌ها برای داوطلبان رشته‌ی تجربی، درس زیست‌شناسی است که در رابطه با نحوه‌ی خلاصه‌برداری این درس، به نکات زیر باید توجه کرد:

وقتی برای اولین بار، فصلی از کتاب را مطالعه می‌کنید بهتر است زیر مطالب مهم خط بکشید یا های‌لایت کنید. این کار باعث می‌شود مطالب مهم در ذهن شما تثبیت شود. سپس پس از به تسلط رسیدن، خلاصه‌برداری را شروع کنید. یکی از بهترین راه‌های خلاصه‌برداری، حاشیه‌نویسی است. با استفاده از این روش نکاتی را که قابلیت دسته‌بندی شدن دارند مشخص کنید و در حاشیه‌ی کتاب یادداشت کنید. در کنار هر شکل از کتاب، نکاتی را که از متن و نتیجه‌گیری خودتان به دست می‌آورید، بنویسید. هم‌چنین تمام قیدهای کتاب را با رنگ متفاوت مشخص کنید. بهترین زمان استفاده از خلاصه‌برداری‌ها، هنگام آزمون‌های جامع کانون است که بدون استفاده از خلاصه‌برداری دچار سردرگمی خواهید شد.

می 5, 2020

0 پاسخ به "خلاصه نویسی زیست شناسی"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه مشاوره ای دکتر آرش رضایی از سال ۱۳۹۰ با هدف ارتقا سطح علمی دانش آموزان کنکوری و رشد دانش آموزان پایه و آماده سازی آنها برای شرکت در کنکور تجربی کار خود را آغاز کرد و توانست در سال های متوالی رتبه های برتر کنکور را به خود اختصاص دهد و یکی از برترین دفاتر مشاوره و آموزش کنکور در سطح کشور از حیث درصد قبولی باشد

  • گرگان ،عدالت 18، آموزشگاه
  • 01732243548
  • تلگرام  و اینستاگرام: Karen_education

طراحی شده توسط آریا تک

منوهای نصب در پنل مدیریت

رفتن به نوار ابزار